۱۳۹۸ جمعه ۱۵ آذر - 12/6/2019 10:27:20 PM / تهران - 10:27 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 1801  
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش و رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهرتهران انجام شد؛

حل مشکلات فضاهای آموزشی مناطق مرکزی با احیای دفاترنمایندگی / نشست مشترک 8 منطقه شهر تهران با مجمع خیرین مدرسه ساز

جلسه مدیران آموزش و پرورش مناطق 5، 9 و 10شهرتهران با مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران با حضور نعمت بنی آدم رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران، عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، شهری مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران، اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین خیرین مدرسه ساز و جمعی از خیرین روز یک شنبه 14 مردادماه در سالن جلسات مجمع خیرین مدرسه ساز برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۷ دوشنبه ۱۵ مرداد ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۲۸۱
 
به گزارش خبرنگار مجمع خیرین مدرسه ساز، در این جلسه ضمن بیان مشکلات فضاهای آموزشی مناطق، لزوم راه اندازی دفاتر نمایندگی خیرین مدرسه ساز جهت حل مشکلات فضاهای آموزشی بررسی شد.
بنی آدم رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران در این نشست با حساس دانستن سه منطقه 9، 10 و 5 گفت: «سه منطقه 9، 10 و 5 آموزش وپرورش از مدارس حساسی به شمار می روند که در بازدیدهایی که از این مناطق داشتیم از نزدیک مشکلات فضاهای آموزشی آنها را مشاهده کردیم. تلاشمان بر این است تا در اولین فرصت این مشکلات را حل کنیم. به عنوان مثال: در منطقه 9 مدرسه دخترانه ابتدایی وجود داشت که به دلیل فضای کم و خطر نشست ساختمان در کمتر از یک ماه خیر را برای نوسازی به این منطقه سوق دادیم.»
بنی آدم در ادامه با اشاره به دانش آموزخیز بودن مناطق 9 و 10 و 5 گفت: « این مناطق از جمله مناطقی است که همواره بر تعداد دانش آموزانش افزوده می شود. مدیران مناطق باید با خیران همراه باشند تا خیران به اهداف خود دست یابند. فرصت کم است، با کمک شما مدیران و اداره کل نوسازی ما می توانیم به نیات و هدفی که داریم برسیم.»
 رئیس مجمع خیرین شهر تهران احیای دفاتر نمایندگی را در حل مشکلات فضاهای آموزشی موثر دانست و افزود: «با راه اندازی دفاتر نمایندگی، مدیران باید به طور مرتب جلسات و برنامه های خود را توسط نمایندگی به مجمع گزارش کنند. مجمع خیرین مدرسه ساز خیر دارد و خیر خیزی می کند ما مصمم هستیم در ابتدا مشکلات فضاهای آموزشی شهر تهران را حل کنیم سپس به شهرها توجه کنیم چرا که تهران از نظر فضاهای آموزشی از فقیرترین شهرها است.» 
بنی آدم استفاده از ظرفیت های شعب بانک ها را هم در ایجاد فضاهای آموزشی مفید بیان کرد و گفت: «بانک های بسیاری بخصوص در شعب خصوصی جهت مدرسه سازی راغب هستند. ما به عنوان مسئولان مجمع خیرین مدرسه ساز باید پیگیر باشیم تا این اتفاق بیافتد.» 
باقری مدیر کل اداره آموزش و پرورش شهر تهران هم ضمن تاکید بر راه اندازی هر چه زودتر دفاتر نمایندگی در ادارات آموزش و پرورش از مدیران حاضر در جلسه خواست تا نیرویی از کارکنان اداره آموزش و پرورش که فرصت کافی برای رسیدگی به امور و مشکلات فضاهای آموزشی را دارد را به عنوان مسئول نمایندگی انتخاب کنند. 
باقری در ادامه با اشاره به همکاری شهرداری های مناطق در اهدای زمین برای مدرسه سازی گفت: « دوستان ما در شهرداری ها و شورای شهری ها همچنین شهردار تهران پذیرفته اند زمین لازم جهت احداث مدرسه را در اختیار ما قرار دهند. از خیرین و اداره نوسازی می خواهم اگر پروژه ای ضرورت نداشته باشد ظریفت خیر را جای دیگری نبرند از شهرداری زمین گرفته و هزینه را در اینجا صرف کنید.»
شهری  مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران هم در ادامه این جلسه با اشاره به ضرورت تشکیل این جلسات و ایجاد نمایندگی های مجمع خیرین مدرسه ساز در شهر تهران گفت: «متاسفانه روز به روز شاهد محدود شدن منابع دولتی هستیم. پس  راهی جزء کمک از مردم برای حل مشکلات نداریم. در جشنواره خیری که هر ساله برگزار می شود ما شاهد هستیم فرهنگ مدرسه سازی بیشتر در میان مردم شکل گرفته است. با یک نگاه به جشنواره ها می توان متوجه شد عملکرد شهر تهران عملکرد خوبی بود و با افزایش 6 درصدی خیرین 14 درصد از تعهدات انجام شده است. از بیش از 800 میلیارد تعهد خیری 50 میلیارد برای استان تهران بوده است. بانک ها 5 درصد از منابع خود را باید در امور خیریه صرف کنند و چه رقابتی بهتر از اینکه این مبلغ در امر مدرسه سازی هزینه شود.» منطقه 9 آموزش و پرورش از 2 منطقه 9 و 21 شهرداری تشکیل شده است. 
مدیر آموزش و پرورش منطقه 9  در این جلسه با بیان این موضوع گفت: «منطقه 9 از جمله مناطق مهاجر پذیر است که حدود 63 مدرسه آن بیش از 50 سال قدمت دارند. متاسفانه در برخی از مدارس منطقه تعداد دانش آموزان به بیش از 40 نفر هم می رسد. از 180 واحد آموزشی ما 140 مدرسه فاقد سند هستند پس می طلبد خیرین نگاه ویژه تری به این منطقه داشته باشند.» منطقه 5 آموزش و پرورش هم از جمله مناطقی است که از 2 منطقه 5 و 22 شهرداری تشکیل شده است. 
ندیری مدیر آموزش و پرورش منطقه 5 هم مهم ترین مشکل این منطقه را در کمبود فضاهای آموزشی محدوده منطقه 22 دانست و گفت: « محدوده منطقه 22 به دلیل ساخت انبوه مسکن از فقیرترین مناطق از نظر فضاهای آموزشی است. در حال حاضر در منطقه5، 8 پروژه در دست احداث داریم. از جمله پروژه های 16 کلاسه خیر سازی که 80 درصد پیشرفت داشته است. مدرسه ماهی رضاوند از جمله مدارس خشتی به شمار می رفت که اکنون با کمک خیر در حال احداث است و حدود 90 درصد پیشرفت داشته است. در حال حاضر تا آماده شدن مدرسه دانش آموزان در حسینه مدرسه درس می خوانند. پروژه های امیرکبیر هم که از محل اعتبارات احداث می شد با کمبود بودجه مواجه شد که با کمک خیر مدرسه ساز عملیات احداث آن از سر گرفته شد. مدارس شهدای چشمه، دریا دلان سرافراز و آزادگان اسلام هم از محل اعتبارات ساخته می شود.» 
مدیر آموزش و پرورش منطقه 5 در ادامه با اشاره به زمین آماده برای احداث مدرسه گفت: « 8 قطعه زمین آموزشی برای احداث مدرسه داریم که در صورت اعلام خیر  برای مدرسه سازی واگذار می کنیم.» 
خانم دری مدیر آموزش و پرورش منطقه 10 هم در این جلسه اشاره ای به مشکلات فضاهای آموزشی این منطقه داشت و گفت: «مدارس مناطق مرکزی،  برخورداری مدارس شمالی را دارند و نه فضای مدارس مناطق جنوبی مشکلات این مناطق شاید کمی متفاوت تر باشد که نگاه ویژه خیرین را می خواهد. 3 پروژه در دست احداث داریم که پروژه حضرت زهرا دکتر سایه و پروژه برادران ترابنده که نیاز است مذاکراتی درباره شان شود. پروژه دکتر نصیری هم از محل اعتبارات احداث می شود.» فعالیت دفاتر نمایندگی های مجمع خیرین مدرسه ساز در ادارات آموزش و پرورش و برگزاری کارگاه یک روزه آموزشی به مسئولان نمایندگی ها در روز 23 مرداد ماه همچنین معرفی نماینده خیرین به مناطق از مصوباتی بود که در پایان این جلسه تصویب شد. 
 معصومه ماه پیکر 
برچسب ها برچسب ها برچسب هاخیرین مدرسه ساز


اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 دومین نشست تخصصی بررسی حضور در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۳ آذر
2 نشست تخصصی فعالیت مجمع خیرین مدرسه ساز در نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد ۱۳۹۸ دوشنبه ۴ آذر
3 چهارمین جلسه هیأت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران در دوره دهم برگزار شد ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۴ آبان
4 بازدید اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران از پانزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات، تجهیزات و صنایع وابسته ۱۳۹۸ شنبه ۱۱ آبان
5 خانواده مرحوم عباس جلالی «راه مدرسه سازی» پدر را ادامه می دهند ۱۳۹۸ چهارشنبه ۸ آبان
6 تقدیر مدیران مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران از تعاملات رسانه ای خبرگزاری پانا ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۰ مهر
7 آئین احداث مدرسه خیری بتول بختیاری در منطقه 8 تهران برگزار شد ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۴ مهر
8 دانشجویان معماری دانشگاه علم و صنعت از مدرسه ایران در منطقه 3 تهران بازدید کردند ۱۳۹۸ شنبه ۱۳ مهر
9 مراسم گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد دکترحافظی در مدرسه ایشان در منطقه 10 تهران برگزار شد ۱۳۹۸ سه شنبه ۲ مهر
10 سومین جلسه هیات مدیره در دوره دهم برگزار شد ۱۳۹۸ شنبه ۳۰ شهريور
11 تعامل رسانه ای با اداره آموزش و پرورش منطقه 13 تهران ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۶ شهريور
12 6 مدرسه در منطقه 22 تهران افتتاح می شود ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۱ شهريور
13 تعامل رسانه ای با اداره آموزش و پرورش منطقه 9 تهران ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۰ شهريور
14 کلنگ زنی مدرسه خیری زنده یاد مرادی در منطقه 9 تهران ۱۳۹۸ شنبه ۹ شهريور
15 تعامل رسانه ای مجمع خیرین مدرسه ساز تهران با اداره آموزش و پرورش منطقه سه تهران ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد
16 معرفی اعضای هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران در دوره دهم ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۰ مرداد
17 اولین جلسه خیرین مدرسه ساز تهران با صنف لوازم خانگی برگزار شد ۱۳۹۸ شنبه ۱۹ مرداد
18 جلسه مجمع عمومی عادی و انتخابات هیئت مدیره و بازرسان مجمع خیرین مدرسه ساز شهرتهران در دوره دهم برگزار شد ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۶ مرداد
19 امضا تفاهم نامه ساخت مدرسه ای 9کلاسه در جشنواره های خیرین مدرسه ساز منطقه 11شهر تهران ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۴ مرداد
20 اولین جلسه هم اندیشی روابط عمومی مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران با روابط عمومی مناطق آموزش و پرورش تهران برگزار شد ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۳ مرداد
12345678910...>>

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه