۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير - 7/7/2020 8:14:31 AM / تهران - 7:14 صبح
آرشیو خبر کد خبر: 1801  
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش و رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهرتهران انجام شد؛

حل مشکلات فضاهای آموزشی مناطق مرکزی با احیای دفاترنمایندگی / نشست مشترک 8 منطقه شهر تهران با مجمع خیرین مدرسه ساز

جلسه مدیران آموزش و پرورش مناطق 5، 9 و 10شهرتهران با مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران با حضور نعمت بنی آدم رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران، عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، شهری مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران، اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین خیرین مدرسه ساز و جمعی از خیرین روز یک شنبه 14 مردادماه در سالن جلسات مجمع خیرین مدرسه ساز برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۷ دوشنبه ۱۵ مرداد ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۴۲۸
 
به گزارش خبرنگار مجمع خیرین مدرسه ساز، در این جلسه ضمن بیان مشکلات فضاهای آموزشی مناطق، لزوم راه اندازی دفاتر نمایندگی خیرین مدرسه ساز جهت حل مشکلات فضاهای آموزشی بررسی شد.
بنی آدم رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران در این نشست با حساس دانستن سه منطقه 9، 10 و 5 گفت: «سه منطقه 9، 10 و 5 آموزش وپرورش از مدارس حساسی به شمار می روند که در بازدیدهایی که از این مناطق داشتیم از نزدیک مشکلات فضاهای آموزشی آنها را مشاهده کردیم. تلاشمان بر این است تا در اولین فرصت این مشکلات را حل کنیم. به عنوان مثال: در منطقه 9 مدرسه دخترانه ابتدایی وجود داشت که به دلیل فضای کم و خطر نشست ساختمان در کمتر از یک ماه خیر را برای نوسازی به این منطقه سوق دادیم.»
بنی آدم در ادامه با اشاره به دانش آموزخیز بودن مناطق 9 و 10 و 5 گفت: « این مناطق از جمله مناطقی است که همواره بر تعداد دانش آموزانش افزوده می شود. مدیران مناطق باید با خیران همراه باشند تا خیران به اهداف خود دست یابند. فرصت کم است، با کمک شما مدیران و اداره کل نوسازی ما می توانیم به نیات و هدفی که داریم برسیم.»
 رئیس مجمع خیرین شهر تهران احیای دفاتر نمایندگی را در حل مشکلات فضاهای آموزشی موثر دانست و افزود: «با راه اندازی دفاتر نمایندگی، مدیران باید به طور مرتب جلسات و برنامه های خود را توسط نمایندگی به مجمع گزارش کنند. مجمع خیرین مدرسه ساز خیر دارد و خیر خیزی می کند ما مصمم هستیم در ابتدا مشکلات فضاهای آموزشی شهر تهران را حل کنیم سپس به شهرها توجه کنیم چرا که تهران از نظر فضاهای آموزشی از فقیرترین شهرها است.» 
بنی آدم استفاده از ظرفیت های شعب بانک ها را هم در ایجاد فضاهای آموزشی مفید بیان کرد و گفت: «بانک های بسیاری بخصوص در شعب خصوصی جهت مدرسه سازی راغب هستند. ما به عنوان مسئولان مجمع خیرین مدرسه ساز باید پیگیر باشیم تا این اتفاق بیافتد.» 
باقری مدیر کل اداره آموزش و پرورش شهر تهران هم ضمن تاکید بر راه اندازی هر چه زودتر دفاتر نمایندگی در ادارات آموزش و پرورش از مدیران حاضر در جلسه خواست تا نیرویی از کارکنان اداره آموزش و پرورش که فرصت کافی برای رسیدگی به امور و مشکلات فضاهای آموزشی را دارد را به عنوان مسئول نمایندگی انتخاب کنند. 
باقری در ادامه با اشاره به همکاری شهرداری های مناطق در اهدای زمین برای مدرسه سازی گفت: « دوستان ما در شهرداری ها و شورای شهری ها همچنین شهردار تهران پذیرفته اند زمین لازم جهت احداث مدرسه را در اختیار ما قرار دهند. از خیرین و اداره نوسازی می خواهم اگر پروژه ای ضرورت نداشته باشد ظریفت خیر را جای دیگری نبرند از شهرداری زمین گرفته و هزینه را در اینجا صرف کنید.»
شهری  مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران هم در ادامه این جلسه با اشاره به ضرورت تشکیل این جلسات و ایجاد نمایندگی های مجمع خیرین مدرسه ساز در شهر تهران گفت: «متاسفانه روز به روز شاهد محدود شدن منابع دولتی هستیم. پس  راهی جزء کمک از مردم برای حل مشکلات نداریم. در جشنواره خیری که هر ساله برگزار می شود ما شاهد هستیم فرهنگ مدرسه سازی بیشتر در میان مردم شکل گرفته است. با یک نگاه به جشنواره ها می توان متوجه شد عملکرد شهر تهران عملکرد خوبی بود و با افزایش 6 درصدی خیرین 14 درصد از تعهدات انجام شده است. از بیش از 800 میلیارد تعهد خیری 50 میلیارد برای استان تهران بوده است. بانک ها 5 درصد از منابع خود را باید در امور خیریه صرف کنند و چه رقابتی بهتر از اینکه این مبلغ در امر مدرسه سازی هزینه شود.» منطقه 9 آموزش و پرورش از 2 منطقه 9 و 21 شهرداری تشکیل شده است. 
مدیر آموزش و پرورش منطقه 9  در این جلسه با بیان این موضوع گفت: «منطقه 9 از جمله مناطق مهاجر پذیر است که حدود 63 مدرسه آن بیش از 50 سال قدمت دارند. متاسفانه در برخی از مدارس منطقه تعداد دانش آموزان به بیش از 40 نفر هم می رسد. از 180 واحد آموزشی ما 140 مدرسه فاقد سند هستند پس می طلبد خیرین نگاه ویژه تری به این منطقه داشته باشند.» منطقه 5 آموزش و پرورش هم از جمله مناطقی است که از 2 منطقه 5 و 22 شهرداری تشکیل شده است. 
ندیری مدیر آموزش و پرورش منطقه 5 هم مهم ترین مشکل این منطقه را در کمبود فضاهای آموزشی محدوده منطقه 22 دانست و گفت: « محدوده منطقه 22 به دلیل ساخت انبوه مسکن از فقیرترین مناطق از نظر فضاهای آموزشی است. در حال حاضر در منطقه5، 8 پروژه در دست احداث داریم. از جمله پروژه های 16 کلاسه خیر سازی که 80 درصد پیشرفت داشته است. مدرسه ماهی رضاوند از جمله مدارس خشتی به شمار می رفت که اکنون با کمک خیر در حال احداث است و حدود 90 درصد پیشرفت داشته است. در حال حاضر تا آماده شدن مدرسه دانش آموزان در حسینه مدرسه درس می خوانند. پروژه های امیرکبیر هم که از محل اعتبارات احداث می شد با کمبود بودجه مواجه شد که با کمک خیر مدرسه ساز عملیات احداث آن از سر گرفته شد. مدارس شهدای چشمه، دریا دلان سرافراز و آزادگان اسلام هم از محل اعتبارات ساخته می شود.» 
مدیر آموزش و پرورش منطقه 5 در ادامه با اشاره به زمین آماده برای احداث مدرسه گفت: « 8 قطعه زمین آموزشی برای احداث مدرسه داریم که در صورت اعلام خیر  برای مدرسه سازی واگذار می کنیم.» 
خانم دری مدیر آموزش و پرورش منطقه 10 هم در این جلسه اشاره ای به مشکلات فضاهای آموزشی این منطقه داشت و گفت: «مدارس مناطق مرکزی،  برخورداری مدارس شمالی را دارند و نه فضای مدارس مناطق جنوبی مشکلات این مناطق شاید کمی متفاوت تر باشد که نگاه ویژه خیرین را می خواهد. 3 پروژه در دست احداث داریم که پروژه حضرت زهرا دکتر سایه و پروژه برادران ترابنده که نیاز است مذاکراتی درباره شان شود. پروژه دکتر نصیری هم از محل اعتبارات احداث می شود.» فعالیت دفاتر نمایندگی های مجمع خیرین مدرسه ساز در ادارات آموزش و پرورش و برگزاری کارگاه یک روزه آموزشی به مسئولان نمایندگی ها در روز 23 مرداد ماه همچنین معرفی نماینده خیرین به مناطق از مصوباتی بود که در پایان این جلسه تصویب شد. 
 معصومه ماه پیکر 
برچسب ها برچسب ها برچسب هاخیرین مدرسه ساز


اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 همکاری شهردار منطقه 21 جهت واگذاری دو قطعه زمین برای احداث مدرسه در منطقه 9 آموزش و پرورش شهر تهران ۱۳۹۹ يکشنبه ۸ تير
2 پشتیبانی آستان حضرت امام خمینی (ره) از ساخت فضاهای آموزشی در منطقه 19 تهران ۱۳۹۹ شنبه ۷ تير
3 نشست مجمع خیرین مدرسه ساز با اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران برگزار شد ۱۳۹۹ سه شنبه ۳ تير
4 دو نوبته بودن مدارس مشکل اصلی فضاهای آموزشی منطقه 9 پایتخت ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۶ خرداد
5 توافق شهرداری تهران و مجمع خیرین مدرسه ساز برای توسعه فضاهای آموزشی پایتخت ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۵ خرداد
6 کاظم قلم چی: دکتر حافظی ترکیبی از نیک اندیشی، دانایی، جدیت و صلابت در کار مدرسه سازی بود ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
7 نعمت بنی آدم رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران: حافظی، چهره ماندگار ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
8 شخصیت زنده یاد دکتر حافظی به روایت خبرنگاران و اهل قلم ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
9 جعفر شریعتی: با خدا و صبور بود ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
10 نجم آبادی: حافظی الگوی تمام خیرین مدرسه ساز است ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
11 سید هادی موجانی: مهربان و متعهد بود ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
12 حسین حیدری: «حافظی» یک اسطوره بود ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
13 ماجدی رئیس آموزش و پرورش منطقه 3تهران:درک درستی از جایگاه جامعه خیرین مدرسه ساز داشت ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
14 پیام هیأت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران به مناسبت نخستین سالگرد درگذشت زنده یاد دکتر حافظی رئیس فقید جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۰ خرداد
15 جلسه نمایندگی خیرین در منطقه۱۰ تهران برگزار شد / ۲۷مدرسه فرسوده و قدیمی درمنطقه۱۰ / افتتاح۳ مدرسه خیرساز تامهرماه ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۹ خرداد
16 آیین احداث مدرسه خیری اسماعیلی در منطقه 8 تهران برگزار شد ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۸ خرداد
17 هماهنگی ۲۰ خبرنگار برای پوشش فعالیت های خیرین مدرسه ساز در مناطق ۲۰گانه شهرتهران ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۳ خرداد
18 دهمین جلسه هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
19 تراکم بالای جمعیت دانش آموزی مشکل اصلی منطقه 4 تهران/ 8 فضای فرسوده آماده ساخت مدارس جدید / اجرای جدی برنامه دو ساله خیرین در منطقه ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۱ خرداد
20 فعال کردن ظرفیت بازار تهران اولویت اصلی منطقه در جذب خیرین جدید ۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد
12345678910...>>

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه