۱۳۹۹ دوشنبه ۲۳ تير - 7/13/2020 11:21:19 PM / تهران - 10:21 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 535  

تبریك سال نو تحصیلی به خیرین مدرسه ساز

زنگ آغاز سال تحصیلی 94-93 به صدا درآمده‌است و مدارس دوباره پرشده‌اند از شور و نشاط و همهمه دانش آموزان كه پس از سه ماه تعطیلی دوباره به كلاس‌های درس بازگشته‌اند تا مسیری نه ماهه را برای رفتن به مقطعی بالاتر طی كنند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۱۵ مهر ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۱۹۳۶مدارس هم كه با شروع سال تحصیلی جدید در حد بضاعت خود نونوار شده اند، خرسندند از حضور دانش آموزان و شادی‌های كودكانه‌اشان در حیاط مدرسه و كلاس‌هایی كه هنوز بوی رنگ از در و دیوارش به مشام می رسد.

اما در این میان كلاس‌های درس و مدارسی وجود دارند كه برای اولین بار درهای خود را به روی دانش آموزان گشوده‌اند تا سالیان سال شاهد حضور بچه ها باشند؛ مدارس و كلاس‌هایی كه امسال به همت خیرین گرانقدر در جای جای شهر تهران ساخته شده و به بهر‌ه‌برداری رسیده‌اند. این كلاس‌ها كه تعدادشان به 200 می رسد از مهر امسال پذیرای دانش‌آموزانی بوده اند كه سال‌های قبل به دلیل تراكم بالای كلاس و یا فرسوده و تخریبی بودن مدارسشان با دشواری‌هایی مواجه بودند.

پس جا دارد كه شروع سال تحصیلی جدید را نه تنها به معلمان و دانش آموزان بلكه به خیرین گرانقدری تبریك بگوییم كه سهمشان در آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم كم از معلمان نیست. خیرینی كه فضای علم آموزی را برای فرزندان ایران فراهم كرده‌اند و خالصانه از مالشان گذشتند تا بهانه ای باشد مهر هر سال یادی كنیم از عمل نیكشان.

تبریك می گوییم شروع سال تحصیلی جدید را هم به خیرینی كه پروژه‌اشان امسال افتتاح می شود و قطعاً مهر ماه امسال حال و روزی متفاوت از سال‌های قبل دارند و هم به خیرینی كه در سال‌های قبل مدرسه ساخته‌اند و مدرسه‌اشان همچنان پابرجا پذیرای دانش آموزان است.

بر اساس آخرین آمارها بیش از 2 میلیون و 500 هزار دانش آموز در مدارس خیرساز درس می خوانند كه سهم قابل توجهی از دانش آموزان را در برمی گیرد و به نظر می رسد با توجه به افتتاح مدارس و كلاس‌های درس جدید این آمار در سال تحصیلی جاری با افزایش مواجه شود.

با دعای خیر و تبریك به تمامی خیران مدرسه ساز امیدواریم این حركت و جنبش خیرخواهانه با نشاط و استقبال بیشتری سال‌های سال در كشور ادامه یابد و همواره شاهد مشاركت هر چه بیشتر خیران در ساخت و  تجهیز مدارس باشیم.
 
سپیده شاه محمدی
 

برچسب ها برچسب ها برچسب هایادداشت


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 یادداشت به بهانه كلنگ زنی مدرسه دریادلان سرافراز در منطقه 22 ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۹ بهمن
2 یادداشت /مدارس خیری منطقه 5 تهران در تدارك فصل بازگشایی ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۳ شهريور
3 مالیات ها و ساخت مدارس خیری ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۲ خرداد
4 بار دیگر مدارس میزبان خیرین می شوند* ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۹ دي
5 درباره حفظ و نگهداری فضاهای آموزشی / "ضرورت تمرکزبخشی" در ساخت، نگهداری، تعمیر و تجهیز مدارس ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۵ مرداد
6 مدارس خیرساز ظرفیت اصلی در توسعه فعالیت های خیری پایتخت ۱۳۹۵ شنبه ۲۳ مرداد
7 همتتان به بلندای یلدا ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲ دي
8 تهران؛ پایتخت نیکوکاری ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۷ آذر
9 یادداشت سردبیر / درباره نیکوکاری یک ملت؛ ۱۳۹۴ چهارشنبه ۴ آذر
10 تبریك سال نو تحصیلی به خیرین مدرسه ساز ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۵ مهر
11 یادداشت یک خبرنگار/ خیرین مدرسه‌ساز؛ تجلی لطف الهی در آموزش و پرورش ۱۳۹۳ يکشنبه ۴ خرداد
12 اقتصاد و فرهنگ رویکرد اصلی عملکرد خیرین ۱۳۹۳ يکشنبه ۴ خرداد
13 امسال، هر مدرسه یك جشنواره ۱۳۹۲ يکشنبه ۶ بهمن

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه