۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۵ تير - 7/15/2020 4:12:21 PM / تهران - 3:12 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 596  

بانوی خیری که خانه اش را وقف ساخت مدرسه برای دختران دانش آموز منطقه 12 تهران کرد

در پی توسعه یافتگی شهرها، آنچه بیش از همه در طی زمان با آن مواجه بودیم، نگاه خیرخواهانه خیران در همه مقوله های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بود. نمونه بارز این موضوع، توجه خیراندیشان در وقف ملک، مال و اندوخته شخصی اشان است. در منطقه 12 تهران مدارس زیادی وجود داردکه خیرین نیکوکار زمین شخصی را اهدا کرده اند و یا زمین را آموزش و پروش پیشنهاد داده و یرین از اندوخته مالی خود ساخت مدرسه را برعهده گرفته اند. در این میان" بانو سکینه پور سعید" ملقب به فخرالملوک پورسعید با نیت خیری که داشت، خانه مسکونی خود را به آموزش و پرورش اهدا کرد تا گام موثری در ترویج علم و فرهنگ جامعه برداشته باشد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۱۰ آذر ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۲۱۹۲


 یکی از ویژگی های این مدرسه که بعد از گذشت ده سال از وقف خانه اکنون خبر داغ منطقه ما شد، صرف هزینه ساخت مدرسه از سوی  پسرعمه این بانوی نیکوکار است. پسرعمه خانم  پور سعید با توجه به آنکه  تمایلی به معرفی خود نداشت، پیرو نیت و تصمیم دختردائی اش می گوید: دختردائی ام با روحیه لطیف و مادرانه ای که داشت متاسفانه طی سال های زندگی اش هیچ وقت بچه دار نشد و همین انگیزه اصلی او برای وقف مالش به دختران دبستانی محله خودش شد. همیشه می گفت دلم می خواهد یک روز این خانه پر از دخترانی باشد که روزی مادر و مدیر خانواده خود خواهند شد و دلم می خواهد با سوادی که کسب می کنند در زمینه علم و فرهنگ  رتبه خوبی را کسب کنند.
خانم پورسعید، خانه اش را در محله میدان شهدا به مساحت 550 متر با این شرط که تا لحظه حیاتش در خانه زندگی کند و بعد از فوتش دانش آموزان از آن استفاده کنند، وقف آموزش و پرورش تهران کرد.
 پسرعمه خیر نیکوکار  در آخر درباره انگیزه خودش در این کار خیر گفت:اما این خانه قدیمی، قدمتی در حدود 70 سال دارد که ساختمانش دیگر عمر خود را کرده و محل مناسبی برای تحصیل نیست به همین منظور پیرو نیت دختردائی ام تصمیم به تخریب و ساخت مجدد با معماری جدید که اصول یک ساختمان محکم در آن رعایت شده باشد را گرفتم. از زمانی که این پیشنهاد را به آموزش و پرورش برای ساخت مدرسه دادم سه ماه گذشت تا مجوزصادر شد و اکنون به دنبال مدرسه ای مناسب برای دانش آموزان هستیم تا با انتقال آنها آغاز کار انجام شود.
زهرا کریمی
 

برچسب ها برچسب ها برچسب هاخیرین منطقه 12


اخبار مرتبط با این خبر

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه