۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير - 7/10/2020 5:48:35 PM / تهران - 4:48 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 1494  

دیدن دانش‌آموزان بی‌بضاعت، انگیزه‌ای برای ورود من به مدرسه‌سازی بود

او در مدارس پایین شهر تحصیل کرد و با تلاش در سال‌های طولانی توانست به آرزوی قلبی خود که معلم‌شدن بود، برسد. او توانست نقشی در تربیت و آموزش کودکان داشته باشد که هدف اصلی‌اش بود. بااین‌حال، مشکلات زندگی موجب شد پیش از زمان مقرر بازنشسته شود؛ اما این باعث نشد او از مسیر اصلی خود که مبنایش انسان‌دوستی و کمک به همنوع بود، دور شود؛ بلکه با ورود به عرصه مدرسه‌سازی، به قول خود او، روحش پالایش یافت و برکت به زندگی و خانواده‌اش پا گذاشت.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۶۴۹

انگیزه
نسرین امیدوار، فرهنگی بازنشسته‌ای است که سال‌های طولانی را به آموزش‌وپرورش دانش‌آموزان گذرانده است و در سال گذشته در بازسازی مدرسه حزب الله در منطقه 13 تهران مشارکت کرد.  این خیر مدرسه‌ساز پس از آنکه بازنشسته شود، تصمیم گرفت تمام درآمد خود را صرف ساخت و نوسازی مدارس فرسوده کند. امروز که فرزندان او در خارج از کشور زندگی و تحصیل می‌کنند، اصلی‌ترین هدف زندگی او کمک به ساخت مدارس در پایین شهر و مناطق نیازمند است.
او می گوید: زمانی که در مدارس تدریس می‌کردم، با مشاهده کمبودهایی که در این بخش وجود داشت، همیشه آرزو می‌کردم ای کاش می‌توانستم سهمی در جبران اینها داشته باشم که با خواست خدا توانستم هرچند محدود، نقشی در این راستا ایفا کنم. معتقدم  هر کار خیری که انسان انجام می‌دهد، دو بعد دارد و همان‌طور که دیگران از آن موهبت بهره‌مند می‌شوند، خود فرد هم به آرامش درونی می‌رسد که البته ارزشی برتر از همه مادیات دارد.
 درخواست از آموزش‌وپرورش
آموزش‌وپرورش از نیازمندترین بخش‌های دولتی است و همین باعث شده است نتوانیم انتظاری از آن داشته باشیم. بااین‌حال، حمایت از خیرین و معرفی آن‌ها به جامعه تأثیر بسیاری در تشویق دیگران برای ورود به این کار نیک خواهد داشت.
توصیه به دیگران
هیچ‌چیز باارزش‌تر از حضور داوطلبانه ما در کارهای خیر نیست. اگر همه بتوانیم درد و رنجی که همنوعان ما تحمل می‌کنند، ببینیم، حتماً به اهمیت مدرسه‌سازی پی می‌بریم. دیدن اینکه دانش‌آموزان روستاهای دورافتاده و بدون امکانات باید با آن وضعیت درس بخوانند، واقعا دردآور است. خود من وقتی اینها را می‌بینم، بیشتر از همیشه مصمم می‌شوم در این راه قدم بر دارم.


 

برچسب ها برچسب ها برچسب هابانوان نیکوکار


اخبار مرتبط با این خبر

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه