۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير - 7/7/2020 7:36:28 AM / تهران - 6:36 صبح
آرشیو خبر کد خبر: 1620  
گفتگو با شکیبا خدیر بانوی نیک اندیش تهرانی؛

آرزوی پدرم را با ساخت مدرسه برآورده کردم

شکیبا خدیر یکی از بانوان نیک اندیشی است که سال گذشته در محله یوسف آباد تهران مدرسه ای را به نام پدر مرحومش ساخت.وی با وجود گذشت 10 سال از فوت پدرش توانست رویای پدرش را به واقعیت تبدیل کند. مدرسه خدیر در اول مهر ماه سال گذشته رسما افتتاح شد و در اختیار 165 دانش آموز دختر قرار گرفت.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ دوشنبه ۶ شهريور ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۱۹۳۳


 شکیبا خدیر بانوی نیکوکار تهرانی، درباره کار خیری که انجام داده است گفت: پدر مرحومم "حاج علی اصغر خدیر"خیلی به انجام کار خیر به خصوص"ساخت مدرسه" علاقه داشت ولی متاسفانه عمرش کفاف نداد که رویای خود را عملی سازد. با وجود گذشت ده سال از فوت پدرم  من تصمیم گرفتم کار مدرسه سازی را که هم آرزوی پدر مرحومم بود هم آرزوی خودم را برآورده کنم.
 وی در ادامه به احساس خوب انجام کار خیر اشاره کرد و گفت: احساس انجام کار خیر برایم خیلی بی نظیر و متفاوت بود و هیچ وقت این حس خوب را تجربه نکرده بودم. اولین احساس خوبی که در زندگی ام داشتم به دنیا آمدن پسرم بود و دومین ذوق زندگی ام این بود که توانستم با ساخت مدرسه صاحب این همه دختر خوب و مهربان شوم. اکثر روزها به مدرسه سر می زنم که این احساس خوبی برایم رقم می زند.
 خدیر در ادامه به اتفاق خوبی که در ادامه مدرسه سازی برایش اتفاق افتاده اشاره کرد و گفت: شب افتتاح مدرسه عمه ام خواب پدرم را دید که در جشن افتتاحیه حضور داشتند. نکته قابل توجه این بود که عمه ام از افتتاح مدرسه اطلاعی نداشت. من احساس می کنم که با انجام این کار خیر روح پدرم شاد است. همین که بچه ها به یادش هستند و یک صلوات هر روز صبح برایش می فرستند ویک کلمه و یا دعایی یاد می گیرند برای پدرم باقیات صالحات خوبی است.
این بانوی نیک اندیش در پایان به افرادی که از نظر مالی توانایی انجام کار خیر مدرسه سازی را دارند توصیه کرد و گفت که اگر شخصی علاقه به انجام کار خیر را  دارد برای این موضوع باید وقت بگذارد چرا که  پدر من با وجودیکه به که کار خیر مدرسه سازی علاقه بسیاری داشت اما وقتش را پیدا نکرد و خیلی زود از دنیا رفت. ولی خوشحالم که به عنوان یک فرزند توانستم آرزویش را برآورده کنم. هر چند مدرسه ای کوچک است اما احساسش خیلی بزرگ است.
فاطمه ناگهی

برچسب ها برچسب ها برچسب هابانوان خیر


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 برادرم تأكید به ساخت مدرسه ای با نام دخترش داشت ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۰ فروردين
2 به یاد برادرم مدرسه ای در منطقه 15 ساختم ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۲ دي
3 مدرسه سازی هزینه های کلان نمی خواهد ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۱ آذر
4 با ساخت مدرسه زندگی ام آرام شده است ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۹ آذر
5 دوستانم را به مدرسه سازی تشویق می کنم ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۶ مهر
6 آرزوی پدرم را با ساخت مدرسه برآورده کردم ۱۳۹۶ دوشنبه ۶ شهريور
7 معلمی که خیر مدرسه ساز شد ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۰ مرداد
8 نسبت حضور بانوان خیر در سال های اخیر رشد صعودی داشته است ۱۳۹۶ دوشنبه ۲ مرداد
9 همزمان با گردهمایی شورای بانوان خیر مدرسه سازامضای توافقنامه ساخت پروژه 4 کلاسه توسط بانوی خیر تهرانی ۱۳۹۶ شنبه ۲۴ تير
10 مشارکت 3 میلیارد ریالی یک بانوی خیر برای ساخت مدرسه در شهر تهران ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۱ تير
11 بانوان نیکو کار تهرانی طی 15 سال اخیر 114 مدرسه ساخته اند ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۰ خرداد
12 ساخت مدرسه در مناطق محروم، همیشه مورد تاکید مرحوم حبیبی کلهرودی بود ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۵ ارديبهشت
13 برای کار خیر اشاره لازم نیست ۱۳۹۱ سه شنبه ۹ خرداد

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه