۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۵ تير - 7/15/2020 3:41:35 PM / تهران - 2:41 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 2088  

آیین احداث مدرسه امام حسن مجتبی (ع) در منطقه 8 تهران برگزار شد

آیین احداث مدرسه خیری امام حسن مجتبی (ع) به همت خیر نیک اندیش، فرشته کریمی در منطقه 8 آموزش و پرورش باحضور عبدالرضا فولادوند و جمعی از خیرین مدرسه ساز و مسئولین محلی برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۸ شنبه ۱۹ بهمن ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۲۹
آیین احداث مدرسه خیری امام حسن مجتبی (ع) به همت خیر نیک اندیش، فرشته کریمی در منطقه 8 آموزش و پرورش باحضور عبدالرضا فولادوند، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، بنی آدم رئیس مجمع خیرین شهر تهران، مینو زمان، مدیر آموزش و پرورش منطقه8، مظفری شهردار ناحیه 3 منطقه 8 زاهدی نماینده خیرین مدرسه ساز منطقه 8، اعضای شورای معاونین منطقه و جمعی از خیرین مدرسه ساز و مسئولین محلی برگزار شد.
 
فرشته کریمی، خیر مدرسه سازی است که ساخت مدرسه امام حسن مجتبی (ع) در منطقه ۸ را برعهده گرفته است و هدف از این اقدام مهم را شادی روح مادر گرامیشان و آرامش خود و خانواده اش اعلام کرد.
 
فولادوند، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با تبریک ایام الله دهه فجر در این مراسم بیان داشت: امروز می خواهم از تلاش و کوشش خیرین منطقه 8 به ویژه برادران معتمدیان (خیرین مدرسه مولود اسلامیه) و همچنین مدیریت محترم منطقه 8 که با تلاش و کوشش خود به نوعی بیشترین فعالیت را در راستای جذب خیرین شهر تهران داشته اند تشکر نمایم .
 
وی افزود: خیرین در راستای مرتفع کردن مشکلات آموزش و پرورش خصوصا مناطق محروم گام های موثری برداشته اند. البته در شهر تهران متاسفانه غفلت شده است. علی رغم اینکه فضاهای آموزشی شهر تهران قدمت بیشتری دارند اما کمتر به نوسازی آن پرداخته شده است.
فولادوند گفت: در ایام گذشته بیش از 50درصد از فضای آموزشی توسط خیرین ساخته شده است و این بزرگترین سعادت است. داشتن پول به تنهایی کافی نیست و بایدبرای این امر دلی بزرگ داشت.
 
وی از اختصاص رقم هزارمیلیاردی برای نوسازی مدارس تهران خبر داد و گفت: همچنین با کمک کمیسیون ماده ۵؛ چندین فضا آماده فروش؛ تغییر کاربری و تبدیل به احسن شدن در تهران می باشند. حدود هزار میلیارد تومان از فروش املاک مازاد به امید خدا به نوسازی مدارس شهر تهران تخصیص می یابد و ۱۲۰ مدرسه تخریبی در سال 99 در سطح تهران بازسازی خواهند شد. این کار بسیار بزرگی است که از سال ۸۶ تا کنون تخریب و بازسازی به این گستردگی در آموزش و پرورش نداشته ایم.
فولادوند افزود:‌ نسبت به سال گذشته جذب خیرین حدود ۷۰ درصد رشد داشته است و این در شرایط فعلی اقتصادی جامعه مهم است و این مهم به همت مجمع خیرین و نمایندگی های مناطق بدست آمده است.
همچنین مینو زمان، مدیر اداره آموزش و پرورش منطقه 8 گفت: مدرسه امام حسن مجتبی(ع با حضور خیرین قرار است که مجدد ساخته شود. در این مدت زمانی که در سمت مدیر منطقه۸ حضور دارم کارهای خوبی به همت خیرین انجام شده است و حضور خیرین موجب حرکت بزرگی در این مدرسه شد.
وی افزود: با رای زنی ها و همراهی خیرین مدرسه ساز شش پروژه خیری در منطقه ۸شروع به کار کرده و این بسیار ارزشمند است. مدیر منطقه۸ با تقدیر از فرشته کریمی ، خیر مدرسه ساز مدرسه امام حسن مجتبی (ع)، گفت:خوشحالم که یک بانو عزم خیری دارد و این الگوی ارزشمندی است و امیدوارم روح درگذشته شان مرهون الطاف الهی قرار گیرد.
وی افزود: ازنگاه خیرین منطقه8 مدرسه ساختن کاری ندارد اما بعد از ساختن مدرسه چه اتفاقی بیافتد مهم است و این نگاه بسیار ارزشمند است و خوشحالیم دغدغه خیرین به این سمت رفته است.
وی افزود:‌ پروژه مولود با مساحت 580متر و چهار طبقه و در شش کلاس اول آذرماه آماده می شود و پروژه پیام انقلاب با 1000متر مربع و پروژه میثم با 580متر در تابستان افتتاح می شود. همچنین مدرسه عترت که به نام امام حسن مجتبی(ع) است و کار اشتراکی خیرین است و مدرسه علی امیری که ساخت آن با نوسازی است و 400مترمربع است در دست احداث است. در نهایت پروژه مدرسه بهار هم امروز کلنگ زده می شود و گشایشی برای نوسازی باقی مدارس می گشاید. مدارس منطقه۸ نیازمند بازسازی بیشتری است و در این راه عزم و همت مان جزم شده تا بتوانیم در سازندگی این مدارس به همت خیرین بسازیم.
برچسب ها برچسب ها برچسب هامنطقه 8


اخبار مرتبط با این خبر
123
ردیفتیترتاریخ
1 اعلام آمادگی شهردار منطقه ۸ برای توسعه فضاهای آموزشی و تعامل با خیرین مدرسه ساز / "تشکیل کارگروه ویژه مدرسه سازی باحضور شهردارمنطقه ۸ " ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۴ تير
2 آیین احداث مدرسه خیری اسماعیلی در منطقه 8 تهران برگزار شد ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۸ خرداد
3 هرچه مدرسه هوشمندانه ساخته شود ظرفیت‌های دانش‌آموزان بهتر شکوفا می‌شود ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ بهمن
4 مدرسه خیری مولود اسلامیه به بهره برداری رسید ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ بهمن
5 آیین احداث مدرسه امام حسن مجتبی (ع) در منطقه 8 تهران برگزار شد ۱۳۹۸ شنبه ۱۹ بهمن
6 آئین احداث مدرسه خیری بتول بختیاری در منطقه 8 تهران برگزار شد ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۴ مهر
7 هشتمین جلسه خیرین مدرسه ساز منطقه8 تهران برگزار شد ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۱ تير
8 دفتر نمایندگی مجمع خیرین مدرسه ساز آموزش و پرورش منطقه ۸ تهران افتتاح شد ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۸ مهر
9 ساخت مدرسه یک میلیارد و هشتصد میلیون تومانی به همت یک خیر در منطقه 8 تهران ۱۳۹۷ شنبه ۲۳ تير
10 مادربزرگم، الگوی تمام عیار ۱۳۹۷ سه شنبه ۴ ارديبهشت
11 مادرم کلید کار خیر را در خانواده مان زد ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۵ دي
12 بچه های مدرسه هرروز برای سلامتی ام دعا می کنند ۱۳۹۶ شنبه ۷ مرداد
13 همه دانش آموزان بچه های من هستند ۱۳۹۶ چهارشنبه ۴ مرداد
14 مادرم برای کشورش از تمام دارایی اش گذشت ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۶ خرداد
15 مدرسه بدری برهانی، مدرسه ای با تمام امکانات برای تحصیل 525 دانش آموز ۱۳۹۶ يکشنبه ۷ خرداد
16 مدرسه ای جدید به نام مادرم در تهران خواهیم ساخت ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۵ ارديبهشت
17 جشنواره‌های مدرسه‌ای، فرهنگ کار خیر را به خانواده می‌برد ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۱ ارديبهشت
18 در کنار رشد برج‌سازی‌ها، مدارس کافی ساخته نشده است/ جشنواره‌های مدرسه‌ای الگوسازی فرهنگی است ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۱ ارديبهشت
19 پذیرش تمامی دانش آموزان رشته هنر یك هنرستان خیری در كنكور سراسری ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۷ مهر
20 منوچهر اکبر نوجوان خیر مدرسه ساز منطقه 8 تهران دار فانی را وداع گفت ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۵ مرداد
123

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه