۱۳۹۹ سه شنبه ۲۴ تير - 7/15/2020 12:55:02 AM / تهران - 11:55 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 2041  

آئین احداث مدرسه خیری بتول بختیاری در منطقه 8 تهران برگزار شد

آیین احداث مدرسه خیری به همت خیر نیک اندیش، بتول بختیاری در منطقه 8 آموزش و پرورش باحضور عبدالرضا فولادوند، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، حسینی دادستان منطق 8 شهر تهران ، مینو زمان، مدیر آموزش و پرورش منطقه8 زمانی معاون نوسازی مدارس شهر تهران ، ثقفی رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل شهر تهران ، روزبهانی عضو هیئت مدیره خیرین مدرسه ساز شهر تهران ، زاهدی نماینده خیرین مدرسه ساز منطقه 8 ، غورچه بیگی معاون مشارکتهای نوسازی مدارس شهر تهران، اعضای شورای معاونین منطقه و جمعی از خیرین مدرسه ساز برگزار شد. بتول بختیاری، خیر مدرسه سازی است که ساخت مدرسه بهار در منطقه ۸ را برعهده گرفته است و هدف از این اقدام مهم را شادی روح دخترش و آرامش خود و خانواده اش اعلام کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۸ يکشنبه ۱۴ مهر ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۸۸
 
فولادوند، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با تسلیت اربعین حسینی گفت: وقف و خیرات از ثمرات بزرگی است که در جامعه اسلامی ما در راستای توسعه تعلیم و تربیت با آن روبرو هستیم اما همزمان با شکوفایی نظام مقدس جمهوری اسلامی و با تلاش خیرین و در راس آنها مرحوم حافظی، جریان بزرگی شکل گرفت که آموزش و پرورش را در طول سالهایی که گذشته است، متحول کرد.
وی افزود: خیرین در راستای مرتفع کردن مشکلات آموزش و پرورش گام های موثری برداشته اند. مخصوصا در مناطق محروم و این مجمع در کنار سازمان های دولتی بقدری فعالیت های موثر داشته که بخش اعظم از محرومیت های آموزشی در کشور مرتفع شد. البته در شهر تهران متاسفانه غفلت شده است. علی رغم اینکه فضاهای آموزشی شهر تهران قدمت بیشتری دارند اما کمتر به نوسازی آن پرداخته شده است.
فولادوند گفت: در ایام گذشته بیش از 50درصد از فضای آموزشی توسط خیرین ساخته شده است و این بزرگترین سعادت است. داشتن پول به تنهایی کافی نیست و باید دل باشد. خانواده محترم بختیاری بزرگواری کردند و در فضای مدرسه بهار که سالیان سال خدمات آموزشی داشته تصمیم گرفتند مدرسه تازه ای بنا کنند.
وی افزود: نیروی انسانی مهمترین عامل توسعه است و کسانیکه ثروت شان را در راستای ساخت و ساز مدارس وقف می کنند به مهمترین موضوع جامعه که همان نیروی انسانی است، پرداخته اند.
فولادوند افزود:‌ نسبت به سال گذشته حدود ۷۰ درصد جذب خیرین رشد داشته است و این در شرایط فعلی اقتصادی جامعه مهم است و این مهم به همت مجمع خیرین و نمایندگی های مناطق بدست آمده است.
همچنین مینو زمان، مدیر اداره آموزش و پرورش منطقه 8 گفت: مدرسه بهار با بهار تعلیم و تربیت و با حضور خیرین قرار است که مجدد ساخته شود. در این مدت زمانی که در سمت مدیر منطقه۸ حضور دارم کارهای خوبی به همت خیرین انجام شده است و حضور خیرین موجب حرکت بزرگی در این مدرسه شد.
وی افزود: با رای زنی ها و همراهی خیرین مدرسه ساز شش پروژه خیری در منطقه ۸استارت زده شده و این بسیار ارزشمند است. مدیر منطقه۸ با تقدیر از بتول بختیاری، خیر مدرسه ساز مدرسه بهار، گفت: خوشحالم که یک بانو عزم خیری دارد و این الگوی ارزشمندی است و امیدوارم روح درگذشته شان مرهون الطاف الهی قرار گیرد.
وی افزود: ازنگاه خیرین منطقه8 مدرسه ساختن کاری ندارد اما بعد از ساختن مدرسه چه اتفاقی بیافتد مهم است و این نگاه بسیار ارزشمند است و خوشحالیم دغدغه خیرین به این سمت رفته است.
وی افزود:‌ پروژه مولود با مساحت 580متر و چهار طبقه و در شش کلاس اول آذرماه آماده می شود و پروژه پیام انقلاب با 1000متر مربع و پروژه میثم با 580متر در تابستان افتتاح می شود. همچنین مدرسه عترت که به نام امام حسن مجتبی(ع) است و کار اشتراکی خیرین است و مدرسه علی امیری که ساخت آن با نوسازی است و 400مترمربع است در دست احداث است. در نهایت پروژه مدرسه بهار هم امروز کلنگ زده می شود و بابی برای نوسازی باقی مدارس می گشاید. مدارس منطقه۸ نیازمند بازسازی بسیار زیاد است و عزم مان جزم شده تا بتوانیم در سازندگی این مدارس به همت خیرین بسازیم.
برچسب ها برچسب ها برچسب هاخیرین


اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 اعلام آمادگی شهردار منطقه ۸ برای توسعه فضاهای آموزشی و تعامل با خیرین مدرسه ساز / "تشکیل کارگروه ویژه مدرسه سازی باحضور شهردارمنطقه ۸ " ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۴ تير
2 جلسه مشترک مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران با شهردار منطقه ۱۴ برگزار شد ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير
3 "کارگروه مجمع خیرین مدرسه ساز و شهرداری منطقه ۱۷ تهران تشکیل شد" ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير
4 همکاری شهردار منطقه 21 جهت واگذاری دو قطعه زمین برای احداث مدرسه در منطقه 9 آموزش و پرورش شهر تهران ۱۳۹۹ يکشنبه ۸ تير
5 پشتیبانی آستان حضرت امام خمینی (ره) از ساخت فضاهای آموزشی در منطقه 19 تهران ۱۳۹۹ شنبه ۷ تير
6 نشست مجمع خیرین مدرسه ساز با اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران برگزار شد ۱۳۹۹ سه شنبه ۳ تير
7 عملیات ساخت طرح یاران شماره 12 در منطقه 19 تهران آغاز شد ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۷ خرداد
8 دو نوبته بودن مدارس مشکل اصلی فضاهای آموزشی منطقه 9 پایتخت ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۶ خرداد
9 مشارکت یک میلیارد تومانی بانوی نیک اندیش تهرانی برای ساخت مدرسه در منطقه 17 ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۵ خرداد
10 توافق شهرداری تهران و مجمع خیرین مدرسه ساز برای توسعه فضاهای آموزشی پایتخت ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۵ خرداد
11 کاظم قلم چی: دکتر حافظی ترکیبی از نیک اندیشی، دانایی، جدیت و صلابت در کار مدرسه سازی بود ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
12 نعمت بنی آدم رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران: حافظی، چهره ماندگار ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
13 شخصیت زنده یاد دکتر حافظی به روایت خبرنگاران و اهل قلم ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
14 جعفر شریعتی: با خدا و صبور بود ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
15 نجم آبادی: حافظی الگوی تمام خیرین مدرسه ساز است ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
16 سید هادی موجانی: مهربان و متعهد بود ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
17 حسین حیدری: «حافظی» یک اسطوره بود ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
18 خوزاده دبیر نمایندگی خیرین در منطقه 15 تهران: حافظی با تمام خیرین ایران در ساخت مدارس همراهی کرد ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
19 پازوکی: حافظی الگوی تمام خیرین ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
20 علیرضا علی اکبر: بزرگ مردی که فرهنگ مدرسه سازی را نهادینه کرد ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ خرداد
12345678910...>>

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه