۱۳۹۹ پنج شنبه ۸ خرداد - 5/28/2020 8:00:55 PM / تهران - 7:00 عصر
آرشیو خبر کد خبر: 2101  
مدیران گزارش می دهند؛

آخرین وضعیت فعالیت خیرین مدرسه ساز در 5 منطقه شهر تهران

مدیران مناطق سه، چهار، 10 ، شانزده و هفده تهران امروز در جلسه ویدیو کنفرانس مجمع خیرین مدرسه ساز، آخرین وضعیت فعالیت خیرین در این مناطق شهر تهران را گزارش دادند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۹ يکشنبه ۳۱ فروردين ساعت 00:00 تعداد بازدید : ۱۸
 
پری سیما ماجدی مدیر آموزش و پرورش منطقه 3 تهران در این جلسه گفت: در حال حاضر دو مدرسه دستغیب و جبار باغچه بان به همت خیرین نیک اندیش در حال ساخت است که امیدواریم به زودی به بهره برداری برسد. همچنین مدارسی که نیازمند بازسازی و نوسازی است را شناسایی کرده ایم تا خیرین علاقمند، مشارکت خود را برای ساخت اعلام کنند. 
وی همچنین درباره مدارس خیرساز منطقه 3 تهران گفت: منطقه 3، 10 مدرسه خیرساز دارد که دو پروژه جدید نیز به آن اضافه می شود و در واقع با وجود مدارس غیر دولتی، 10 درصد دانش آموزان منطقه در مدارس خیرساز درس می خوانند که امیدواریم با مشارکت مجمع مشکلات فضاهای آموزشی منطقه برطرف شود.
مصطفی پالیزدار مدیر آموزش و پرورش منطقه 16 تهران درباره وضعیت فضاهای اموزشی این منطقه گفت: در منطقه 16 تهران، 11 مدرسه خیرساز وجود دارد که حدود 3499 دانش اموز که حدودا 8.5 درصد جمعیت دانش آموزی منطقه را شامل می شوند در این مدارس می خوانند.
 وی درباره ابتکارات آموزش و پرورش منطقه در خصوص جذب خیرین مدرسه ساز گفت: منطقه 16 تهران کلیه امور خیری که در نمایندگی این منطقه انجام می شود را ساماندهی کرده است و تمامی خیرین منطقه را مورد تکریم و تجلیل قرار می دهد. 
وی ادامه داد: این منطقه 3 کارگروه در حوزه خیرین مدرسه ساز، "خیرین مدرسه یار" و " خیرین خانواده یار" و "خیرین مدرسه ساز" راه اندازی کرده است که هریک از این کارگروه ها دارای مسئول و زیر گروه های خاص خودش است. وظیفه کارگروه خیرین مدرسه یار جذب و ساماندهی خیرینی است که توانایی ساخت مدرسه به صورت کامل را ندارند و پروژه های کوچکتر را دنبال می کنند و کارهای فرهنگی می توانند انجام دهند. کارگروه خیرین خانواده یار، خیرینی هستند که به خانواده های دانش آموزان کمک مالی می کنند و کارگروه خیرین مدرسه ساز، وظیفه جذب، تکریم و تشویق خیرینی  که به صورت کامل مدرسه می سازند را برعهده دارد. 
پالیزدار دیدار هفتگی با خیرین، تکریم خیرین در مدارس و برگزاری جشنواره های مدرسه ای را از اولویت های مجمع خیرین در منطقه 16 تهران در سال 98-99 عنوان کرد. 
 
مهدی نیک بخت مدیر آموزش و پرورش منطقه 17 تهران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دکتر حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور گفت: وضعیت فضاهای آموزشی در منطقه 17 تهران با مشکلات زیادی رو به رو است و از مجموع 43 هزار دانش آموز،  1906 دانش آموز در 5 مدرسه خیری درس می خوانند به عبارتی سهم دانش آموزان مدارس خیرساز 4 درصد است. لذا با این شرایط 25 مدرسه به صورت دو نوبته فعالیت می کنند و اگر خیرین مشارکت خود را نداشته باشند، به تعداد این مدارس دو نوبته افزوده می شود. 
وی همچنین ادامه داد: برای ساخت مدرسه بنت الهدی در منطقه 17، خیری با مبلغی کار ساخت را شروع کرده است و امیدواریم بتوانیم با مشارکت سایر خیرین پروژه را به اتمام برسانیم.  همچنین دو مدرسه در این منطقه کاملا تخلیه شده و امیدواریم  یا از محل اعتبارات دولتی یا از اعتبارات خیری کار ساخت این مدارس زودتر آغاز شود تا باری از دوش فضاهای آموزشی منطقه برداشته شود.
وی همچنین پیشنهاد داد: امیدواریم در برنامه دوساله مجمع در مناطق آموزش و پرورش، بحث تکریم و تجلیل از خیرین پر رنگ تر دیده شود و برگزاری جشنواره های مدرسه ای و منطقه ای از اولویت های مناطق شمرده شود.   
محمد حسین لونی مدیر آموزش و پرورش منطقه 4 تهران نیز در این مراسم گفت: منطقه 4 تهران با 130 هزار دانش آموز و تراکم کلاس های 34 نفری، پرتراکم ترین منطقه آموزش و پرورش شهر تهران است. این منطقه دارای 23 مدرسه خیرساز است که 9 درصد از دانش آموزان در مدارس خیری تحصیل می کنند. 
وی با اعلام دو پروژه خیرساز در منطقه گفت: به همت خیرین 2 مدرسه در منطقه در حال ساخت است اما باز هم مشکلات بسیاری در منطقه وجود دارد که امیدواریم با مشارکت خیرین این مشکلات برطرف شود. 
غلامعلی ارغوانی مدیر آموزش و پرورش منطقه 10 تهران نیز گفت: در حال حاضر 4 مدرسه در این منطقه در حال ساخت است که از این تعداد، 3 مدرسه به همت خیرین نیک اندیش ساخته می شود. جمعیت دانش آموزی مدارس خیرساز 6640 نفر است که در حال حاضر بهترین رتبه های کشوری و استانی توسط دانش آموزان مدارس خیرساز کسب شده است. 
وی درباره مشکلات فضاهای منطقه 10 تهران گفت: از عمده ترین مشکلات فضاهای آموزشی، مدارس با قدمت بالا، فرسوده و پر تراکم است که متاسفانه بچه ها در مدارس کوچک با تراکم بالا درس می خوانند که امیدواریم با جذب بیشتر خیرین این مشکلات مرتفع شود. 
 
 
برچسب ها برچسب ها برچسب هامدیران مناطق


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 تاکید مدیران مجمع و اداره کل آموزش و پرورش بر اجرایی شدن برنامه دو سالانه خیرین مدرسه ساز پایتخت ۱۳۹۹ يکشنبه ۷ ارديبهشت
2 آخرین وضعیت فعالیت خیرین مدرسه ساز در 5 منطقه شهر تهران ۱۳۹۹ يکشنبه ۳۱ فروردين
3 نشست مشترک اعضای نمایندگی های مجمع خیرین مدرسه ساز با مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد / توانمندسازی نمایندگی ها مهم ترین هدف مجمع خیرین مدرسه ساز در شهر تهران ۱۳۹۸ دوشنبه ۲ دي
4 فعالیت های نمایندگی های مجمع خیرین مدرسه ساز در مناطق تهران شتاب می گیرد ۱۳۹۷ سه شنبه ۹ مرداد
5 دومین نشست هماهنگی مدیران مناطق آموزش و پرورش شهر تهران برای برگزاری جشنواره های مدرسه ای برگزار شد ۱۳۹۵ دوشنبه ۲ اسفند
6 17 هزار کلاس درس شهر تهران باید باز سازی و یامقاوم سازی شوند ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۳ دي
7 برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز تهران از بهمن ماه سال جاری ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۲ دي
8 مناطق ثروتمند تهران از نظر فضاهای آموزشی فقیر است ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۷ تير
9 نشست مشترک مسئولان نمایندگی های مجمع خیرین مدرسه ساز با مدیران مناطق 20 گانه آموزش و پرورش تهران برگزار شد ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۶ تير

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

خبرنامه